Задругар славио у локалном дербију!

18.03.2018 одиграно је 16.коло зоне Дрина ( прво коло у летњем делу првенства ) између старих знанаца, екипе Задругара и Спартака из Љига. Задругар је у наставак сезоне ушао са новим тренером, Дејаном Спасићем,    доскорашњим играчем и капитеном, Сашом Ђенисић као помоћним тренером  , Небојшом Томић, тренером голмана и пар појачања као што су голмани Пажиновић и Томић, дефанзивци браћа Павловић, везни Мустафи, Узон и Драган Томић који је одсуствовао због операције рамена.

ФК Задругар је такође успео да задржи 95% екипе ( Радиновић и Јеремић су појачали Ћелије а искусни Немања Марковић је узео папире ) и са одличним појачањима и освеженом тренерском струком а такође и због предности домаћег терена, ФК Задругар је важио за благог фаворита у локалном дербију што потврђује и статистика прошлих сусрета :

25.10.2015 ФК ЗАДРУГАРФК СПАРТАК 2:0

20.05.2016 ФК СПАРТАКФК ЗАДРУГАР 3:1

19.11.2016 ФК СПАРТАКФК ЗАДРУГАР 1:1

10.06.2017 ФК ЗАДРУГАРФК СПАРТАК 7:0

19.08.2017 ФК СПАРТАКФК ЗАДРУГАР 0:0

Сусрет је тако и почео, са агресивном игром домаћина и пресингом по целом терену. Шансе су се ређале као на траци. Шутирали су Јеринић, Гајић, Мустафи, Бранковић, Спасојевић, Павловић, Митровић, поред гола, преко пречке или је њихове ударце заустављао одлични голман гостију Симић. Треба напоменути две спорне ситуације. Прва је када су домаћи играчи сигнализирали главном судији да је лопта прешла гол линију међутим, главни судија је одмахнуо руком. Ево слике из поменутог момента :

Као што се може видети на слици, у појединим моментима је било више домаћих играча у противничком шеснаестерцу него гостујућих играча што несумљиво сведочи о агресивности и пресингу домаћина као и жељом за победом!

Друга спорна ситуација је када је у петерцу гостију оборен Гајић и чинило се да је најстрожа казна неминовна међутим поново се није огласила пиштаљка главног судије.  Слике из тог момента :

Гости су пред крај полувремена запретили преко левог бока и шут са неких десетак метара из скоро мртвог угла, голман домаћих Новаковић је маестрално одбранио и избацио лопту руком преко пречке и спасао чист погодак. На полувреме се ипак отишло са резултатом 0:0 који није био реалан резултат али ето, то су чари фудбала.

Друго полувреме је такође почело у истом ритму као и прво у знаку домаћина међутим у 59-ом минуту контра гостију, лоша организованост домаће одбране и искусни Сајић лако решава један на један са голманом гостију Новаковићем. Шок за домаћина а неописиво славље гостујуће екипе. Покушавали су домаћи али без неких конкретних шанси све до 70-ог минута када је десни бек домаћих Симеуновић продро по десном боку, упутио приземан центаршут који је дефанзивца домаћих погодио у руку и овога пута главни судија није имао избора сем да покаже на белу тачку. Митровић је преузео одговорност и…. Поново славље гостујуће екипе! Одлични голман Симић је прочитао Митровића и бравурозном парадом одбранио једанаестерац! Очај у домаћем табору и на трибинама је био очигледан. Играчи Задругара су покушавали дугим лоптама али неуспешно и траљаво додуше по поприлично неравном и тешком терену није можда ни могло боље. У међувремену су гости имали две одличне прилике да повећају предност и тиме реше питање победника када је голман домаћих Новаковић излетео 30 метара од гола али су домаћи имали среће и други пут када је већ био савладан али је искусни Ашковић одличном поставком главом избацио лопту са гол линије! Треба такође истаћи да је Симеуновић погодио пречку из слободног ударца искоса са леве стране при резултату 0:1 за госте из Љига! 90-и минут и трибине су већ почеле да се празне. У напад је отишао и штопер домаћих Павловић који је само секунд касније из правог карамбола у шеснаестерцу гостујуће екипе, клизећим стартом послао лопту у малу мрежицу и по први пут одлични голман гостујуће екипе Симић је био немоћан!!! Одушевљење домаћина али играчи нису били још у потпуности задовољни. Хтели су победу по сваку цену јер знају да су је својим залагањем апсолутно заслужили и с тога су иако је судија продужио утакмицу само три минута, сви сложно, свим силама напали грогираног противника не би ли му задали коначан ударац или у боксерском  термину нокаут што се и десило у 93-ем минуту меча када су домаћи играчи изборили корнер који је фантастично извео искусни Ашковић а резервиста домаћих, такоће искусни Небојша Марковић маркантним ударцем главом спровео лопту у небрањену мрежу за општу еуфорију са једне а општу неверицу за гостујућу екипу и коначан резулат ФК Задругар – ФК Спартак Љиг 2:1!!!

Играч утакмице : Милош Павловић

Дерби који је апсолутно оправдао очекивања а и више од тога. Сигурно најзанимљивија утакмица у овом колу а вероватно и једна од најдраматичнијих и најдражих победа ФК Задругара у својој историји!  Какав деби за младог шефа струке Спасића. Од тоталног очаја до опште еуфорије и радости. Више него заслужено! Фудбалска “правда“ је ипак задовољена!