Извештаји

Јеринић за минималац у комшијском дербију!

У 20-ом колу зоне Дрина састали су се стари знанци, екипе  Задругара и Радничког из Ваљева. Како се и могло очекивати, виђена је доста тврда утакмица чиме сведочи и податак да је физиотерапеут домаће екипе имао пуне руке посла. Већ у 15-ом минуту судар главама, Ашковића ( ФК Задругар ) и Блажића ( ФК Раднички Ваљево ), где је дебљи крај извукао везни играч гостујуће екипе који је задобио посекотину изнад десне слепоочнице и морао је хитно да буде пребачен у болницу на ушивање док је штопер домаћих, Ашковић прошао са видном чворугом на средини чела. Недуго затим, повредио се и штопер гостујуће екипе Лазаревић који је истегао задњу ложу и није могао да настави утакмицуа на повреду се у другом полувремену такође пожалио и стамени Владимир Митровић ( ФК Задругар ) што довољно говори какав је био темпо и правац утакмице.

У деветом минуту, брзоноги Јеринић је искористио ноншалантност одбране гостујуће екипе, успешно украо лопту штоперу Лазаревићу, изашао један на један са искусним голманом Драгићевићем и рутински пласирао лопту у доњи десни угао немоћног вратара гостујуће екипе. Испоставило се на крају да је то и коначан резултат комшијског дербија.

Вреди напоменути да је домаћа екипа у већем делу сусрета имала више од игре, бољи посед, више прилика и полу прилика али су завршни пас и реализација затајили у одлучујућим моментима у супротном меч би био решен већ у првом полувремену. Судијска тројка је била на висини задатка те можемо закључити да је ФК Задругар заслужено уписао нова три бода која су га винула у горњи део табеле и евентуалну борбу до последњег кола за четврту позицију на табели.

Да све није било баш тако лако,  треба истаћи да је бравурозним интервенцијама, голман домаће екипе Новаковић, успешно зауставио два покушаја искусног Ђукића, први пут резантан шут гостујућег играча и лопту у силазној путањи је крајњим напором пребацио преко пречке, док је други шут Ђукића из слободног ударца зауставио такође бравурозном парадом као и шут Лукића у 92-ом минуту!

У 21-ом колу, у суботу, 21-ог Априла, ФК Задругар гостује Слоги из Бајине Баште која већ пар утакмица не зна за пораз!

Прва победа у новом првенству

У четвртом колу зоне Дрина, ФК Задругар је угостио екипу Осечине и сасвим заслужено уписао прва три бода у новом првенству. У дербију зачеља, иако их је делио само бод разлике, ФК Задругар је према мишљењима многих важио за апсолутног фаворита на овом мечу а то, често и претешко бреме,играчи су изнели, пре свега огромном борбеношћу, концентрацијом и дисциплином што је и главна одлика екипе Задругара у последњих пар година без обзира на неоспоран квалитет који екипа поседује.

Тренер домаћих, Пакић, одлучио се за формацију 4-4-2, са задњом линијом која је изашла високо у намери да се противник притисне од самог почетка меча и да му се онемогући маневарски простор. Пакићев колега из супарничког тима се очекивано одлучио за нешто дефанзивнију и повученију формацију, фокусирајући се на контра нападе, с намером да се екипа врати непоражена са неугодног и веома битног гостовања.

Екипа домаћих је у потпуности контролисала посед лопте током првог полувремена и стихијским нападима покушавала да угрози искусног голмана гостију Ђурића. Гости су се неретко бранили и са свих једанаест игграча а у томе им  је увелико помагао и терен који памти и боље дане. Међутим, како то обично бива и сваки труд се једном евентуално награди, домаћин је успео да поведе пред сам крај првог полувремена, изграђеном акцијом, коју је још додатно улепшао играч домаћих Бранковић, одличним соло продором у коме је нанизао два, три противничка играча, одлично шутирао ка голу гостију, а на одбијену лопту је натрчао центарфор домаћих, Јеринић и главом лопту рутински спровео у небрањени део мреже!

Свесни да утакмица није ни близу краја, домаћини су још више појачали ритам, стварали шансе, да би у 75. минуту, центаршут са десне стране, голман гостију Ђурић, на кратко одбио до усамљеног Небојше Марковића коме није било тешко да поклон лопту рутински спроведе у мрежу. Само пар минута касније, у 81. минуту, поново Небојша Марковић у главној улози као архитекта прелепе акције, маестралним потезом између два  играча, у срцу противничког шеснаестерца проналази као на тацни усамљеног резервисту Мићића који топовским шутем у сам горњи десни угао гола, шутира неодбрањиво за коначних и апсолутно заслужених 3:0 за домаћу екипу.

Треба напоменути да су домаћи били ослабљени неиграњем Бранка Ашковића, Немање Марковића, Милана Бојичића и Ивана Ивановића.

Три бода, злата вредна пред изузетно тешко гостовање следеће недеље у Ваљеву екипи Раднички Горење која већ годинама важи за једну од најбољих и најстабилнијих екипа у Зони Дрина.

Севојно платило цех

Стадион Задругара

Гледалаца 100

Судија Ненад Ђорђевић Ариље. Помоћници Амер Солаковић Бродарево, Митар Недељковић Ариље.

Стрелци : Митровић, Бранковић, Небојша Марковић

Жути картони : Јеринић, Небојша Марковић и Гајић за Задругар ,  Вукотић и Гороњић за Севојно

ЗАДРУГАР :

Б.Новаковић 7, Бојичић 7, С. Новаковић 8, Митровић 8, Ашковић 7.5, Ник. Марковић 7, Ивановић 7 ( Гајић ), Бранковић 7.5 ( Спасић 7 ), Јеринић 7.5, Неб. Марковић 7.5. ( Мићић ), Јеремић 7.5

СЕВОЈНО :

В.Крћа 7.5, Вукотић 6, Врањевац 6, Арсић 6, М.Крћа 6, Гороњић 6, Ристановић 6, Ивановић 6, Милановић 6, Живковић 6.5, Неговановић 6.

Играч утакмице : Срђан Новаковић ( Задругар )

у дванаестом колу зонске лиге група дрина домаћа екипа фудбалског клуба Задругар дочекала је госте из Севојна. Утакмица је одиграна по прохладном и ветровитом времену. Почетно испитивање снага је протекло у благој предности домаћина, док су гости вребали своје шансе из контранапада. Прву прилику имали су домаћи преко Јеринића у деветом минуту чији је шут голман Крћа одбранио и лопту скренуо у корнер. То је још више дало крила зелено белом тиму када је у 21-ом минуту на пас Небојше Марковића Јеринић оборен у гостујућем шеснаестерцу од стране Врањевца а врло добри судија Ђорђевић из Ариља показао на белу тачку. Лопту је узео Митровић и резантним ударцем довео домаће у вођство.До краја полувремена ређале су се шансе код домаћих Јеринића у 28-ом и 34-ом минуту, Небојше Марковића у 30-ом и Бранковића у 41-ом а код гостију ударац Живковића голман домаћих Новаковић је са лакоћом одбранио. У другом полувремену играчи Задругара појачавају темппо и постижу два евро гола од којих се не зна који је лепши. Прво у 50-ом минуту шут Бранковића са око 20 метара искоса када је притом фаулиран грубо ( Ђон Ристановића ). Лопта је као тане улетеле у супротан угао гола Крће који је само погледом испратио. Други евро гол на утакмици, а трећи за екипу домаћина постиже Небојша Марковић у 58-ом минуту из слободног ударца где погађа леву страну гола. После трећег гола домаћа екипа је одржавала резултат без већих потреба за његовом променом.Ваља истаћи шансу младог Гајића у 84-ом минуту када одбијену лопту од голмана Крће не спроводи у мрежу нити упошљава још боље постављеног саиграча Мићића. Са овом победом екипа домаћих је заузела место у средини табеле.

Нова тројка зелено белих

14. Коло зоне Дрина

Лајковац, стадион ФК Задругар. Гледалаца 100

Главни Судија : Мирковић Ђорђе Ваљево

Помоћници : Лазаревић Иван Ваљево и Лајшић Александар Ваљево Делегат : Ћургуз Остоја Уб

Жути Картони : Ивановић, Митровић

ФК Задругар :

Новаковић Б. 7, Симеуновић 7, Новаковић Ц. 7, Спасић 7, Ашковић 7, Марковић Ник. 7, Спасојевић 7, Митровић 7.5, Јеринић 7 ( Мићић 7 ), Ивановић 7 ( Васиљевић – ), Гајић 7 ( Павловић – )

ФК Рибница :

МилиЋ 7 ( Крстић Ђ 6.5 ) , Јеремић 6.5, Ковачевић 6, Бојић 6.5, крстић Ј. 6, Симанић 6.5 ( Цупаћ 6 ), Шумарчевић 6.5, Спасојевић 6.5, Максимовић 6, Урошевић 6 ( Зекић 6 ), Драгићевић 6.5

Играч утакмице : Митровић

Утакмица је одиграна по прохладном времену са мало гледалаца. Домаћа екипа је наступила у пуном саставу. Прву шансу на утакмици имали су гости када су преко Драгићевића угрозили гол домаћина и на његову асистенцију Спасојевић је погодио мрежу међутим помоћни судија Лазаревић је сигнализирао офсајд позицију. У 22 минуту домаћи су имали шансу преко Марковић Николе који је главом шутнуо мало изнад пречке. У другом делу домаћи долазе до вођства у 48 минуту када играч гостију Крстић Ј. у свом казненом простору неправилно зауставља нападача Мићића и главни судија утакмице показује на казнени ударац. Митровић узима лопту и шаље голмана у једну страну а лопту у другу. Непосредно после тога, у 56 минуту домаћин долази и до другог гола када на центар шут Симеуновића играч гостију Ковачевић шаље лопту у сопствену мрежу. До краја утакмице и гости и домаћи су имали по једну изгледну прилику коју не успевају да искористе и то Драгићевић код гостију у 72 и Мићић код домаћих у 77 минуту.